Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Ministria e Financave do tė vendosė standarde tė reja pėr realizimin e investimeve
 
Në mbledhjen e Këshillit të Ministrave, Kryeministri Berisha bëri të ditur se ky vit është viti i investimeve më të mëdha në historinë e vendit. Duke theksuar se realizimi i tyre kërkon përqendrim edhe më të madh të institucioneve, Kryeministri bëri të ditur se Ministria e Financave do të vendosë standarde të reja lidhur me procedimin për realizimin e investimeve. “Këto standarde, - tha Kryeministri - synojnë t’ju ndihmojnë dhe mobilizojnë në mënyrë që të ketë një realizim të investimeve publike të shpërndarë mirë gatë vitit.”

 

Kryeministri kërkoi gjithashtu nga anëtarët e qeverisë identifikimin, përparësimin dhe finalizimin e të gjitha kërkesave të qytetarëve shqiptarë, në mënyrë që ky vit të jetë edhe më i suksesshëm.


04/01/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave