Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Ndryshimet nė ligjin “Pėr legalizimet” synojnė ecjen me shpejtėsi tė kėtij procesi
 

Gjatë mbledhjes së sotme të Këshillit të Ministrave, Kryeministri Berisha u shpreh se ndryshimet që i bëhen ligjit “Për legalizimet”, synojnë të thjeshtojnë procesin nga ngarkesat burokratike, në mënyrë që procesi të ecë me ritme më të shpejta.

 

“Ka disa ndryshime në ligjin “Për legalizimet”, të cilat vijnë si rezultat i eksperiencës së madhe të krijuar deri tani. Këto ndryshime synojnë të thjeshtojnë procesin dhe burokracitë në këtë drejtim”, u shpreh Kryeministri.

 

Kryeministri Berisha vuri në dukje se krahas 65 zonave të përfunduara tashmë, janë edhe rreth 35 zona të tjera, që presin të kalojnë për miratim në KRTRSH. “Barra burokratike mbi qeverisjen vendore, por jo vetëm mbi të, është thjeshtuar, në mënyrë që procesi të ecë më me shpejtësi, pasi tashmë është fituar edhe një eksperiencë e madhe”, theksoi Kryeministri. Duke iu referuar procesit të privatizimit të apartamenteve të dikurshme, ku 220 mijë apartamente u privatizuan në 8 muaj, Kryeministri Berisha theksoi se mbi këtë bazë, ka pasur disa reflektime në ligj, për të bërë të mundur shpejtimin e procesit.   


04/01/2008

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave