Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Partneriteti me pushtetin vendor, nuk mund tė pengohet nga mendėsi me ngjyrime politike
 

- Duhet të ndryshojmë një herë e përgjithmonë mentalitetin në marrëdhëniet me pushtetin vendor 

 

Kryeministri Berisha theksoi sot, në mbledhjen e qeverisë, domosdoshmërinë e forcimit të partneritetit me pushtetin vendor, larg mendësive me ngjyra politike.

 

“Duhet një partneritet intensiv me qeveritarët vendorë. Klisheja e vjetër duhet të marrë fund. Në këtë partneritet nuk ka ngjyra, por qeveritarë të qytetarëve dhe ata janë qeveritarë direkt të qytetarëve. Beteja politike nuk aplikohet në këtë rast, kur të fillojë fushata elektorale atëherë secili të mbrojë kandidatin e tij,” u shpreh Kryeministri.

 

Në këtë funksion, Kryeministri tha se ka kontakte të vazhdueshme me të zgjedhurit vendorë, sikundër qeveria ka trefishuar grantin për pushtetin vendor dhe sërish do ta rrisë atë. “Ne do të krijojmë mundësi që qytetet të marrin frymë e të zhvillohen si qytetet moderne. Ne nuk mund të përcaktojmë çdo gjë, por natyrisht ne u ofrojmë partneritet qeverive vendore,”  u shpreh Kryeministri.

  

Kryeministri kërkoi nga anëtarët e qeverisë të zbërthejnë në detaje partneritetin me pushtetin vendor, duke nxjerrë detyrat për dikasteret që ata drejtojnë.


29/11/2007

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave