Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kėshilli i Ministrave miraton nė parim marrėveshjen e ekstradimit midis Shqipėrisė dhe Italisė
 

Në mbledhjen e Këshillit të Ministrave, Kryeministri Berisha theksoi të një rëndësie të veçantë marrëveshjen e ekstradimit midis Shqipërisë dhe Italisë, që do të nënshkruhet gjatë vizitës së Kryeministrit Italian Romano Prodi në vendin tonë.

 

“Kryefjala e kësaj mbledhje, - u shpreh Kryeministri - është marrëveshja e ekstradimit me Italinë, që do të nënshkruhet gjatë vizitës së Presidentit Prodi në Tiranë, një vizitë kjo jashtëzakonisht e rëndësishme për Shqipërinë. Kjo marrëveshje lehtësira të mëdha në luftën e përbashkët kundër kriminaliteti.”

 

Kryeministri u shpreh se këtë marrëveshje,  e cila  krijon lehtësira të mëdha në luftën e përbashkët kundër kriminalitetit,  qeveria shqiptare është e gatshme t’ua ofrojë të gjitha vendeve anëtare të BE-së dhe NATO-s, për të rritur në një nivel më të lartë shkallën e sigurisë kudo.

 


29/11/2007

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave