Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Berisha: Do tė mbėshtesim arsimin dhe projektet infrastrukturore nė Delvinė
 

Duke informuar mbi vizitën në Delvinë dhe takimet me autoritetet vendore, Kryeministri tha se qeveria do të mbështesë projektet infrastrukturore për zhvillimin e këtij qyteti. Kryeministri tha se qeveria do të financojë rikonstruksionin e shkollës së mesme profesionale në Delvinë. Kryeministri vlerësoi treguesit shumë pozitivë në arsim dhe vendimin e Drejtorisë Arsimore të qytetit për të mos pasur këtë vit asnjë mësues jashtë kritereve të arsimit përkatës. Kryeministri vlerësoi veçanërisht rritjen me 80 për qind të numrit të nxënësve që ndjekin shkollat e mesme, numër që, me hapjen e shkollës profesionale, mund do të shkojë mbi 90 për qind.

Gjithashtu Kryeministri u shpreh se qeveria do të mbështesë edhe rikonstruksionin e rrugës së Qafë Muzinës, sepse shkurton distancën.


29/08/2007

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave