Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Fatos Nano i ka propozuar Presidentit te Republikes zotit Alfred Moisiu dekorimin e Sekretarit Amerikan te Shtetit Colin L. Powell me urdherin "Gjergj Kastrioti Skenderbeu". Nė m
 
Kryeministri Fatos Nano i ka propozuar Presidentit te Republikes zotit Alfred Moisiu dekorimin e Sekretarit Amerikan te Shtetit Colin L. Powell me urdherin "Gjergj Kastrioti Skenderbeu". Nė mbėshtetje tė neneve 1, 3, pika 2 dhe 6, tė ligjit nr. 8113, datė 28.3.1996 "Pėr dekoratat nė Republikėn e Shqipėrisė, ndryshuar me ligjin nr. 8765, datė 2.4. 2001, Kryeministri Fatos Nano propozoi: "Sekretarit tė Shtetit tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, Shkėlqesisė sė Tij, zotit Colin L. Powell t'i jepet Urdhėri "Gjergj Kastrioti Skėndėrbeu" me motivacionin: Ā· Pėr vizionin e Tij tė veēantė, lidershipin dhe rolin e Tij tė ēmuar nė mbėshtetje tė demokracive tė reja, qė ndajnė vlera tė njėjta me Shtetet e Bashkuara dhe pėr vleresimin e Tij tė veēantė pėr rėndėsinė e Shqipėrisė dhe Europės Juglindore nė lidhje me stabilitetin rajonal dhe njė Europė nė paqe; Ā· Pėr angazhimin e Tij personal pėr zgjerimin e NATO-s, duke pėrfshirė Shqipėrinė dhe partnerėt fqinjė tė Adriatikut, si dhe pėr inkurajimin dhe mbėshtetjen e Tij pėr integrimin e Shqipėrisė nė institucionet euro-atlantike; Ā· Pėr vėmendjen e Tij personale dhe mbėshtetjen entuziaste ndaj pėrpjekjeve tė Shqipėrisė pėr t'u bėrė njė shoqėri e vėrtetė demokratike dhe konsolidimin e marrėdhėnieve tė shkėlqyera me Shtetet e Bashkuara; Ā· Pėr mbrojtjen e Tij tė vendosur pėr pėrmbushjen e vizionit tė Presidentit Bush, pėr njė Europė tė bashkuar, tė lirė dhe tė begatė, si dhe pėr vlerėsimin prej Tij tė kontributit tė dhėnė nga Shqipėria nė krijimin e kėtij realiteti; dhe Ā· Pėr njohjen e kontributit tė Tij tė pakrahasueshėm si njė lider botėror dhe njė luftėtar i paqes".
30/04/2003

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave