Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
P R O J E K T L I GJ PĖR MIRATIMIN E BUXHETIT FAKTIK TĖ VITIT 2012
 
P R O J E K T L I GJ

PËR

MIRATIMIN E BUXHETIT FAKTIK TË VITIT 2012

Në mbështetje të neneve 78, 83, pika 1, dhe 158, të Kushtetutës, me propozimin e Këshillit të Ministrave, Kuvendi i Republikës së Shqipërisë

V E N D O S I:

Neni 1
Miratimi i buxhetit faktik
Miratimin e buxhetit faktik të vitit 2012, së bashku me burimet e tij të financimit, si më poshtë vijon:
Në milionë lekë
1. Buxheti i shtetit
• Të ardhurat, gjithsej ……………………………. 274,260
• Shpenzimet, gjithsej …………………………… 306,298

2. Buxheti i sigurimeve shoqërore
• Të ardhurat …………………………………….. 89,221
• Shpenzimet……………………………………….. 89,860

3. Buxheti i sigurimeve shëndetësore
• Të ardhurat ………………………………….…. 15,648
• Shpenzimet …………………………………….. 28,828

4. Deficiti buxhetor …………………………...………. -45,857
5. Financimi i deficitit buxhetor ……………….……… 45,857

5.1 Financimi i brendshëm……………..…………... 26,495

A. Me instrumente financiare (kredimarrje e brendshme neto)....................................................
24,783

1. Kredimarrje nga pushteti qendror ................... 24,714

• Bono thesari ………........................................ 8,913
• Obligacione qeveritare 2/3/5/7-vjeçare ……... 15,801

2. Kredimarrje nga pushteti vendor .................... 69

B. Të ardhura nga privatizimi ................................... 1,221

C. Të tjera …………….………………………..…. 491

• Ndryshimi i gjendjes së arkës.......................... -2,390
• Të tjera ......………………………………….. 2,880

5.2 Financimi i jashtëm (neto) ……...…………….. 19,362.

Neni 2
Hyrja në fuqi
Ky ligj hyn në fuqi 15 ditë pas botimit në “Fletoren zyrtare”.
K R Y E T A R I
JOZEFINA TOPALLI (ÇOBA)
21/08/2013
Votoni per projektligjin
PO:       JO: 

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave