Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
V E N D I M PĖR MIRATIMIN E KONTRATĖS SHTESĖ PĖR DISA NDRYSHIME NĖ KONTRATĖN E KONCESIONIT, TĖ FORMĖS “BOT”, TĖ LIDHUR NDĖRMJET MINISTRISĖ SĖ EKONOMISĖ, TREGTISĖ DHE ENERGJETIKĖS, SI AUTORITET KONTRAKTUES, DHE BASHKIMIT TĖ PĖRKOHSHĖM TĖ SHOQĖRIVE “AY
 
V E N D I M


PËR

MIRATIMIN E KONTRATËS SHTESË PËR DISA NDRYSHIME NË KONTRATËN E KONCESIONIT, TË FORMËS “BOT”, TË LIDHUR NDËRMJET MINISTRISË
SË EKONOMISË, TREGTISË DHE ENERGJETIKËS, SI AUTORITET KONTRAKTUES, DHE BASHKIMIT TË PËRKOHSHËM TË SHOQËRIVE “AYEN ENERJI ANONIM SIRKETI” DHE “AS ENERGY”, SH.P.K., PËR NDËRTIMIN E HIDROCENTRALEVE GOJAN, GJEGJAN, PESHQESH, URA E FANIT DHE FANGU


Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të neneve 21, pika 4, e 27, të ligjit nr.9663, datë 18.12.2006, “Për koncesionet”, të ndryshuar, me propozimin e ministrit të Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës, Këshilli i Ministrave

V E N D O S I:
1. Miratimin e kontratës shtesë për disa ndryshime në kontratën e koncesionit, të formës “BOT” (Ndërtim, Operim dhe Transferim), të lidhur ndërmjet Ministrisë së Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës, si autoritet kontraktues, dhe bashkimit të shoqërive “AYEN Enerji Anonim Sirketi” dhe “AS ENERGY”, sh.p.k., për ndërtimin e hidrocentraleve të Gojanit, Gjegjanit, Peshqeshit, Ura e Fanit dhe Fangut, sipas tekstit dhe anekseve që i bashkëlidhen këtij vendimi.

2. Ngarkohet Ministria e Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës për zbatimin e këtij vendimi.

Ky vendim hyn në fuqi pas botimit në “Fletoren zyrtare”.


K R Y E M I N I S T R I


SALI BERISHA
21/08/2013

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave