Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
V E N D I M PĖR PĖRCAKTIMIN E MASĖS SĖ PAGESĖS PĖR ANĖTARĖT E KOMISIONEVE TĖ PĖRKOHSHME NĖ MINISTRINĖ E DREJTĖSISĖ
 
V E N D I M


PËR

PËRCAKTIMIN E MASËS SË PAGESËS PËR ANËTARËT E KOMISIONEVE TË PËRKOHSHME NË MINISTRINË E DREJTËSISË


Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës, të nenit 3, të ligjit nr.7829, datë 14.6.1994, “Për noterinë”, të ndryshuar, të nenit 13, të ligjit nr.10031, datë 11.12. 2008, “Për shërbimin përmbarimor gjyqësor privat”, të ndryshuar, të ligjit nr.8901, datë 23.5.2002, “Për falimentin”, të ndryshuar, dhe të nenit 4, të ligjit nr.10405, datë 24. 3.2011, “Për kompetencat për caktimin e pagave dhe shpërblimeve”, me propozimin e ministrit të Financave, Këshilli i Ministrave

V E N D O S I:


1.Anëtarët e emëruar në komisionet e përkohshme, që funksionojnë pranë Ministrisë së Drejtësisë, përfitojnë një pagesë për pjesëmarrjen dhe kontributin e tyre në këto komisione.

2.Emërtesa e komisionit, numri i anëtarëve për çdo komision dhe masa e pagesës së anëtarëve të komisioneve përcaktohen sipas lidhjes nr.1, që i bashkëlidhet këtij vendimi dhe është pjesë përbërëse e tij.

3.Çdo pagesë e anëtarëve të komisioneve bëhet në bazë të dokumentit (listëprezencës ose procesverbalit) që vërteton pjesëmarrjen në komision.

4.Ky vendim i shtrin efektet financiare nga 1 janari 2013 dhe kostot financiare të tij përballohen nga buxheti vjetor i miratuar për Ministrinë e Drejtësisë.

5.Ngarkohet Ministria e Drejtësisë për zbatimin e këtij vendimi.

Ky vendim hyn në fuqi pas botimit në “Fletoren zyrtare”.


K R Y E M I N I S T R I
SALI BERISHA

21/08/2013

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave