Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 

Sot, Kryeministri Berisha priti në takim ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev.

 

Ambasadori Mustafayev shprehu mirënjohjen për kontributin e çmuar që Kryeministri Berisha ka dhënë për zhvillimin e marrëdhënieve ekonomike, kulturore e politike mes Azerbajxhanit e Shqipërisë. Veçanërisht ai edhe njëherë çmoi përpjekjet e panumërta të Kryeministrit Berisha në mbështetje të projektit të TAP-it si pjesë e Korridorit të Jugut, me rëndësi strategjike për sigurimin dhe diversifikimin e burimeve të energjisë për rajonin e Europën. Në kuadrin e shprehjes së falenderimeve për kontributin e Kryeministrit Berisha në këtë proces, ambasadori njohu Kryeministrin edhe me përgatitjet e fundit rreth vizitës së ditës së nesërme të delegacionit të nivelit të lartë nga kompania SOCAR, kryesuar nga Presidenti i saj, zoti Abudallayev.

 

Kryeministri shprehu mirëseardhjen e delegacionit nga kompania SOCAR. Ai çmoi marrëdhëniet shumëanëshe mes dy vendeve tona, sikurse vlerësoi potencialin e madh për intensifikimin e tyre, veçanërisht pas përzgjedhjes së projektit të TAP-it. Kryeministri edhe njëherë shprehu bindjen se projekti i përzgjedhur është projekti më i mirë jo vetëm nga pikëpamja e fizibilitetit ekonomik, por edhe nga këndvështrimi gjeopolitik për gjithë Europën.

 


22/07/2013

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave