Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Berisha: Ky muaj frymėzon bashkim dhe mirėkuptim
 

Kryeministri Berisha tha sot, se ky muaj që shënon 100 vjetorin e pavarësisë, frymëzon bashkim dhe fton për mirëkuptim.

“Ky muaj më shumë se çdo gjë tjetër është një apel të bashkohemi rreth interesit të vendit e kombit tonë, që është njëherësh, interesi më i parë i çdo qytetari,” – u shpreh Kryeministri në mbledhjen e qeverisë, ku foli për festimet e 100 vjetorit të pavarësisë.

Kryeministri tha se përgëzonte zotin Rama që do të jetë më 28 nëntor në Vlorë, për të nderuar sëbashku Ismail Qemalin dhe të gjithë ata burra që firmosën deklaratën e pavarësisë, qytetarët e Vlorës dhe të gjithë qytetarët shqiptarë. Më pas, tha Kryeministri, festa do të vazhdojë në Tiranë.


07/11/2012

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave