Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Qeveria miraton rregullat e kriteret pėr shpėrndarjen e fondit tė kompensimit pronarėve, pėr vitin 2012
 

Këshilli i Ministrave miratoi sot, përcaktimin e rregullave dhe të kritereve për shpërndarjen e fondit të kompensimit pronarëve, në të holla, për vitin 2012.

Ky vendim është propozuar nga Ministria e Drejtësisë në reflektim të sugjerimeve të Gjykatës Europiane për të Drejtat e Njeriut, për krijimin një skeme të re, të drejtë, kompensimi. Vendimi krijon mundësinë e kompensimit për subjektet e shpronësuara, prona e të cilëve është njohur për kompensim, duke respektuar radhën kronologjike, nisur nga numri dhe data e vendimit bazë, me të cilin aplikohet.

Vendimi parashikon se nuk përfitojnë kompensim subjektet e shpronësuara që kanë përfituar më parë kompensim të plotë apo të pjesshëm me vendimin, me të cilin aplikojnë.

Vendimi parashikon gjithashtu, se kompensimi i pronës së llojit truall do të kryhet në bazë të çmimit të përcaktuar në hartën e vlerës së miratuar, sipas vendodhjes së pronës që kompensohet.


07/11/2012

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave