Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Berisha i bėn sėrish thirrje opozitės tė mos bllokojė votimin nė 6 gusht, tė kufizimit tė imuniteteve
 

Në prag të seancës parlamentare për votimin e draftit për kufizimin e imunitetit të deputetëve, gjyqtarëve dhe zyrtarëve të tjerë të lartë të vendit, Kryeministri Berisha i bëri sërish thirrje opozitës për ta votuar bashkërisht draftin, “në një akt historik”, që mirëpritet nga shqiptarët.

“Mos heqja e imunitetit, - tha Kryeministri, - dëshmon se politikanët e këtij vend nuk kanë vullnetin për të luftuar korrupsionin dhe nuk po kërkohet asgjë tjetër, por ajo, e cila është një normë sot, në vendet anëtare të BE-së.”

Kryeministri Berisha informoi se ka marrë një letër nga komisioneri për Zgjerimin në Komisionin Europian, zoti Stefan Fyle, në të cilën vlerësohet progresi i bërë në sajë të bashkëpunimit, por kërkohet që ky bashkëpunim të vazhdojë me kompletimin e reforma të tjera, para së gjithash, reformës së imuniteteve.

Duke e ftuar kryetarin e Partisë Socialiste që grupi parlamentar i PS-së të votojë në 6 gusht draftin për kufizimin e imunitetit, Kryeministri tha se kjo datë nuk u caktua nga mazhoranca, por nga parlamenti shqiptar në konsensus të plotë, “në përputhje me amendamentin që grupi socialist e ka sjellë në vitin 2008, për procesin e ndryshimeve të Kushtetutës.”  


01/08/2012

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave