Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Qeveria miraton vendimin pėr propozimin e tri anėtarėve pėr nė Kėshillin Mbikėqyrės tė Bankės sė Shqipėrisė, Kuvendit tė Republikės sė Shqipėrisė.
 

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave u miratua vendimi për “Propozimin, Kuvendit të Republikës së Shqipërisë të tre anëtarëve për në Këshillin Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë.

Duke folur për këtë vendim, kryeministri paraqiti tre kandidaturat e propozuara nga Këshilli i Ministrave, duke vlerësuar profesionalizimin dhe kontributin e tyre në fushën financiare.

Lidhur me këtë vendim, Kryeministri u shpreh:

“Kandidaturat që i propozon Këshilli i Ministrave, Parlamentit, për në Këshillin Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë janë:

-Guvernatori aktual, Zoti Adrian Fullani, një bankier me një eksperiencë të gjatë pune në sistemin bankar dhe drejtues i Bankës së Shqipërisë, në një nga kohërat më të vështira për financat evropiane dhe botërore.

-Zonja Elisabeta Gjoni, drejtuese e AMF e cila ka dhënë një kontribut shumë të rëndësishëm në krijimin dhe drejtimin e këtij institucioni dhe në tërësi në reforma të rëndësishme financiare të vendit.

-Zoti Petraq Milo, edhe ky një nga personalitetet e shquara të financave të vendit, specialist i shquar në këtë fushë, doktor i shkencave në fushën e financave. Këto janë kandidaturat që propozon Këshilli i Ministrave. Tre të tjerat nuk janë nomenklaturë e Këshillit të ministrave, por janë e parlamentit dhe një prej tyre është e vetë Bordit të Bankës.26/10/2011

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave