Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Projekti “Internet falas” konfirmohet si sukses i “Shqipėrisė nė moshėn e internetit”
 

 

 

Zyra postare nr. 3  në qytetin e Durrësit, i  shërben  të gjithë qytetarëve të zones ne pergjithesi me internet falas, por gjithashtu u vjen ne ndihme edhe studenteve, të cilët mund të navigojnë falas prane kesaj zyre postare.

 

Gjatë vizitës Ministri Pollo tha për mediat: “Bashkë me Drejtorin e Përgjithshëm të Postës Shqiptare z. Gorea, bëmë një vizitë në zyrën postare nr. 3 të Durrësit, për të parë ecruinë e projektit PAP: Pikat e  Aksesit Publik, të lancuar para 7 muajsh dhe tashmë shikojmë që edhe në Durrës dhe në këtë zyrë postare përdorimi i interneti falas është i plotë. Shifrat që jep Posta Shqiptare janë jashtëzakonisht inkurajuese: afro 2.9 milionë përdorues gjatë 7 muajve të këtij projekti, dhe dicka më pak se 400 mijë përdorues në muaj në të gjithë vendin. PAP është një mënyrë që të gjithëve tu jepet mundësia për të lundruar në internet edhe atyre që nuk i kanë kushtet financiare për ta pajtuar këtë shërbim në shtëpi. Të tërë kanë mundësinë që përmes këtij aksesi,  jo vetëm të lundrojnë pa fund në botën e  internetit, të lidhen më këdo dhe në anën tjetër të globit, por dhe të përfitojnë shërbime, që qeveria, gjithnjë e më shumë, po i shndërron në shërbime online. Ky projekt bën të mundur që një shërbim, që do të merrej duke mbajtur radhë të populluara, të mund ta kryesh direkt nga ekrani i kompjuterit, në zyrat e Postës Shqiptare. Kryesorja është që përmes projektit PAP ne kemi internet në të gjithë Shqipërinë dhe në krahinat më të largëta. Posta Shqiptare ka 550 zyra në territorin e Republikës dhe në secilin prej tyre ka kompjuter të lidhur me internet dhe aksesi është falas për të tërë ata që duan ta përdorin.”

 

Në ambientet e Zyrës Postare Nr. 3 në qytetin e Durresit Z.Genc Pollo Ministër për Inovacionin dhe Teknologjinë e Informacionit dhe Komunikimit dhe Z.Arqile Gorea Drejtor i Përgjithshëm i Postës Shqiptare panë nga afër ecurinë e zhvillimit të projektit të Internetit falas, ndërrmarrë nga Posta Shqiptare në kuadrin e nismës së Qeverisë shqiptare “Shqipëria në moshën e internetit”.
29/07/2011

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave