Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Qeveria miraton ēmime tė reduktuara tė biletave tė muzeve publike pėr disa kategori shoqėrore
 

Këshilli i Ministrave miratoi sot disa shtesa e ndryshime në vendimin “Për vendosjen e çmimeve të reduktuara të biletave të muzeve publike për kategori të caktuara shoqërore.

 

Këto ndryshime vendosin diferencimin e tarifimit të biletës për të miturit në moshën deri 8 vjeç, si dhe tarifimi i reduktuar për studentët dhe nxënësit që vizitojnë destinacionet e trashëgimisë kulturore, muzetë, parqet arkeologjike, monumentet e kulturës. Ndarja e tarifimit për kategori të caktuara shoqërore në resurset kulturore të vendit synon të rrisë frekuentimin e destinacioneve të trashëgimisë sonë kulturore, veçanërisht gjatë sezonit turistik.

 

Kjo masë i vjen gjithashtu në ndihmë studentëve dhe nxënësve jo vetëm për njohjen e trashëgimisë sonë kulturore, por edhe në funksion të programeve të ndryshme parauniversitare dhe pasuniversitare të tyre. 


01/06/2011

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave