Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Berisha kėrkoi nga MPPT dhe MD tė rishqyrtojnė procesin e legalizimit tė ndėrtimeve para vitit ’90
 

Kryeministri Berisha kërkoi nga Ministria e Punëve Publike dhe Ministria e Drejtësisë të rishqyrtojnë procesin e legalizimit të ndërtimeve para vitit ’90. Duke trajtuar edhe këtë shqetësim të qytetarëve në mbledhjen e qeverisë, Kryeministri Berisha u shpreh:

 

“Ministria e Punëve Publike dhe Ministria e Drejtësisë të rishqyrtojnë procesin e legalizimit të ndërtimeve para vitit ’90. U bë një lehtësim i madh i tij, por sërish ai meriton rishqyrtim. Kjo sepse, ata janë të vendosur aty ku janë me autorizim të shtetit. Në atë periudhë askush nuk mund të ndërtonte shtëpi apo poseidonte një truall pa lejen e shtetit. Unë e di që kjo kategori nuk trajtohet njëlloj me legalizimet që bëjmë sot dhe të tjera që kanë ardhur. Por sërish kërkoj të rishqyrtohet kuadri i tyre. Në tërësi, ato janë ndërtime brenda vijave të verdha, kanë disa lloj specifikash, në tërësi, janë ndërtime në përputhje me planet urbanistike të kohës. E vërteta është se realiteti i tyre është tjetër. Ne e kemi rishqyrtuar atë një herë, por, sërish, ma kanë sjellë në vëmendje dhe ndoshta e meritojnë një rishqyrtim të dytë.”


04/05/2011

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave