Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Qeveria miraton kompensimin e vlerės sė taksės sė biznesit tė vogėl, tė pėrdorur pėr rimbursimin e pajisjeve fiskale e tė taksimetrave
 

Këshilli i Ministrave miratoi sot vendimin për kompensimin e vlerës së taksës së biznesit të vogël, të përdorur për rimbursimin e pajisjeve fiskale e të taksimetrave, për 8 bashki e 11 komuna.

 

Kryeministri Berisha, duke folur për rendin e ditës, veçoi si ndër vendimet e rëndësishme të tij vendimin “për kompensimin e vlerës së taksës biznesit të vogël, të përdorur për rimbursimin e pajisjeve fiskale dhe taksimetrave, për 8 bashki dhe 11 komuna, siç janë bashkia Burrel, Fier, pjesërisht bashkia Tiranë, pasi nuk i sjell, Delvinë, Kukës, Gjirokastër, komunat Baz, Kashar etj.. Unë dua të përshëndes biznesin në radhë të parë për shkallën e lartë të përgjegjësisë që dëshmoi, por ne, absolutisht, i qëndrojmë qindarkë për qindarkë detyrimit tonë ndaj tyre. Sikundër do të kompensojmë një për një çdo bashki e komunë, me fondin e munguar për këtë arsye dhe këtë po bëjmë.”04/05/2011

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave