Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Qeveria miraton vendimin pėr dhėnin e kredisė pa interes banorėve tė strehuar nė godinat e universitetit Bujqėsor, pėr lirimin e ambienteve
 

Këshilli i Ministrave miratoi vendimin për përfshirjen në programin social të strehimit të familjeve që banojnë në godinat e universitetit Bujqësor, Tiranë. Vendimi synon zgjidhjen e këtij problemi, nëpërmjet dhënies së kredisë pa interes, banorëve të strehuar në këto godina.

 

Kryeministri Berisha tha se dhënia e një kredie pa interes banorëve bëhet për të liruar godinat e universitetit Bujqësor, në Kodër Kamëz, “në mënyrë që korpusi i universitetit, në përputhje me një vendim e premtim tonin të lirohet sa më shpejt dhe t’i bëhet disponibël universitetit të Kamzëz. Një universitet ky që ka një peshë specifike shumë të rëndësishme në sistemin edukativ të vendit, por edhe në zhvillimin e vendit në tërësi. Nga ky vendim përfitojnë një numër i madh familjesh.”04/05/2011

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave