Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Qeveria miraton dėmshpėrblimin financiar pėr 557 ish tė dėnuar politikė, duke e ēuar nė 1 mijė numrin e tė dėmshpėrblyerve pėr muajin dhjetor
 

Në vijim të vendimeve të marrë për dëmshpërblimin e ish të dënuarve politikë të regjimit komunist, qeveria miratoi sot një tjetër vendim për dëmshpërblimin financiar për 557 ish të dënuar politikë, në total në vlerën prej 2 187 995 275  lekë.

 

Vendimi përcakton masën e dëmshpërblimit financiar vetëm për ish të dënuarit me dënim me burgim dhe të dënuarve me dënim kapital. Konkretisht, shuma e masës financiare për 516 ish të dënuarve politikë me dënim me burgim është në vlerën totale 2 028 840 866  lekë. Ndërsa shuma e masës financiare për 33 ish të dënuar politik të dënuar më dënim kapital është në vlerën totale 159 154 409 lekë.

 

Në përmbushje të ligjit “Për dëmshpërblimin e ish të dënuarve politikë të regjimit komunist”, vetëm për muajin dhjetor numri i ish të dënuarve politikë të regjimit komunist të dëmshpërblyer është në një mijë.29/12/2010

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave