Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
P R O J E K T L I G J PER NJĖ NDRYSHIM DHE SHTESĖ NĖ LIGJIN NR.8093, DATĖ 21.3.1996, “PĖR REZERVAT UJORE”, TĖ NDRYSHUAR
 

P R O J E K T L I G J

PËR

 NJË  NDRYSHIM DHE SHTESË NË LIGJIN NR.8093, DATË 21.3.1996, “PËR REZERVAT UJORE”, TË NDRYSHUAR

 

Në mbështetje të neneve 78 dhe 83, pika 1, të Kushtetutës, me propozimin e Këshillit të Ministrave, Kuvendi i Republikës së Shqipërisë


V E N D O S I :


Në ligjin nr.8093, datë 21.3.1996, “Për rezervat  ujore”, të ndryshuar, bëhen ky ndryshim dhe kjo shtesë:


Neni 1

 Në shkronjën “a”, të paragrafit të dytë, të nenit 61, shifra “... 500 000 (pesëqind mijë) lekë ...” zëvendësohet me shifrën “... 2 000 000 (dy milionë) lekë ...”.

 Neni 2

 Pas nenit 71 shtohet neni 71/1, me këtë përmbajtje:

“Neni 71/1

 Këshilli i Ministrave miraton formularin përkatës, ku dokumentohen procedurat e zbatuara nga Inspektorati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar, sipas përcaktimeve të shkronjës “c”, të nenit 61, të këtij ligji.”.

Neni 3


Ky ligj hyn në fuqi 15 ditë pas botimit në “Fletoren zyrtare”.

  

  K R Y E T A R I

 JOZEFINA TOPALLI (ÇOBA)


14/07/2010
Votoni per projektligjin
PO:       JO: 

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave