Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
P R O J E K T L I G J PER DISA SHTESA NĖ LIGJIN NR.9290, DATĖ 7.10.2004, “PĖR PRODUKTET E NDĖRTIMIT”, TĖ NDRYSHUAR
 

P R O J E K T L I G J

 

 PËR

DISA SHTESA NË LIGJIN NR.9290, DATË 7.10.2004, “PËR PRODUKTET E NDËRTIMIT”, TË NDRYSHUAR

 

Në mbështetje të neneve 78 dhe 83, pika 1, të Kushtetutës, me propozimin e Këshillit të Ministrave, Kuvendi i Republikës së Shqipërisë

 

V E N D O S I:

 

Në ligjin nr.9290, datë 7.10.2004, “Për produktet e ndërtimit”, të ndryshuar, bëhen këto shtesa:


Neni 1

 

Pas shkronjës “b”, të pikës 1, të nenit 23, shtohen shkronjat “c” dhe “ç”, me këtë përmbajtje:

 

“ c)       vendos pezullimin e veprimtarisë deri në shlyerjen e detyrimit nga subjekti fizik dhe juridik;

ç) vendos sekuestrimin e mjeteve dhe të makinerive, të cilat punojnë gjatë kohës që subjekti është i pezulluar.”.

 

Neni 2

 Në fund të pikës 1, të nenit 25, shtohet fjalia, me këtë përmbajtje:

 “ ... Këshilli i Ministrave miraton formularët përkatës që dokumentojnë procedurat e zbatuara nga INUK-ja, sipas përcaktimeve të bëra në shkronjat “c” dhe “ç”, të nenit 1, të këtij ligji.”.

 Neni 3


Ky ligj hyn në fuqi 15 ditë pas botimit në “Fletoren zyrtare”.

 

 K R Y E T A R I

JOZEFINA TOPALLI (ÇOBA)

 


14/07/2010
Votoni per projektligjin
PO:       JO: 

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave