Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Qeveri miraton projektligjin pėr krijimin e Agjencisė Shqiptare e Zhvillimit tė Investimeve
 

Qeveria miratoi sot projektligjin për krijimin e Agjencisë Shqiptare të Zhvillimit të Investimeve, i propozuar nga Ministria e Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës. Kryeministri Berisha e konsideroi krijimin e kësaj Agjencie si finalizimin e një reforme të thellë që bëhet në sistemin e investimeve private, vendase dhe të huaja.

 

“Pas një pune intensive, - u shpreh Kryeministri - që Ministria e Ekonomisë, por edhe Task Force për rregullimin e tregut në Shqipëri ka bërë gjatë një periudhe mëse 2 vjeçare, krijohet një Agjenci e Zhvillimit të Investimeve, e cila udhëhiqet nga një bord, i përbërë nga disa ministra dhe ku janë të pranishëm edhe disa përfaqësues të biznesit privat. Bordi kryesohet nga Kryeministri. Krijimi i kësaj Agjencie përbën një zhvillim madhor në reformën ekonomike të vendit. Ajo krijohet pas suksesit të konfirmuar të Qendrës Kombëtare të Regjistrimit të biznesit dhe Qendrës Kombëtare të Licencimit. Agjencia do të ketë tani të gjitha mundësitë të funksionojë pothuaj si një sportel i vetëm. Ligji është hartuar nga Ministria e Ekonomisë, me mbështetjen e ekspertëve më të shquar të Europës dhe botës në këtë fushë, të cilët kanë ndërtuar me sukses të madh edhe në vende të tjera Agjenci të tilla”. 

 

Me anë të këtij projektligji rregullohet e organizimi, funksionimi dhe veprimtaria e Agjencisë Shqiptare të Zhvillimit të Investimeve.


30/06/2010

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave