Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Qeveria miraton projektligjin “Pėr mbrojtjen e tė drejtave tė fėmijės”
 

Kryeministri Berisha veçoi në mbledhjen e qeverisë projektligjin “Për mbrojtjen e të drejtave të fëmijës”, duke e vlerësuar atë një zhvillim shumë të rëndësishëm për respektimin dhe mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve, mbi një bazë ligjore të re dhe moderne.

 

“Ky përbën një zhvillim shumë të rëndësishëm, në drejtim të respektimit nga ana e qeverisë shqiptare të Konventës së Organizatës së Kombeve të Bashkuara për mbrojtjen e fëmijëve. Ne jemi një vend që kemi firmosur deklaratën, marrëveshjen dhe po konkretizojmë tani të gjitha kërkesat me një ligj të veçantë. Me këtë ligj, mbrojtja e fëmijëve në vendin tonë merr një bazë ligjore të re, moderne e të domosdoshme”.

 

Projektligji është paraqitur nga Ministria e Punës, Çështjeve Sociale dhe Shanseve të Barabarta.


30/06/2010

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave