Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Qeveria miraton vendimin pėr mbėshtetjen financiare, pėr ruajtjen e rezervės gjenetike tė racės autoktone tė buajve dhe njė thundrakėve
 

Qeveria miratoi sot vendimin për përcaktimin e procedurave dhe të mënyrës së mbështetjen financiare, për ruajtjen e rezervës gjenetike të racës autoktone të buajve dhe një thundrakëve.

 

Vendimi, i propozuar nga Ministria e Bujqësisë, Ushqimit dhe Mbrojtjes së Konsumatorëve,  synon nxitjen e fermerëve që të mbarështojnë buallicat dhe një thundrakët dhe krijimi i fermave me 10-30 krerë buallica, pasi vetëm me një numër të tillë, ferma mund të dalë në tregun e prodhimit të qumështit.

 

Një masë e tillë e mbështetjes financiare merret edhe për vetë momentin, në të cilën ndodhet kjo kafshë e sapodalë nga gjendja e rrezikut për t’u zhdukur, si dhe në raport me politikat e sektorit në perspektivë me këtë racë autoktone.


02/06/2010

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave