Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Qeveria do tė presė njė sasi monedhash, nė flori dhe argjend, me portretin e Nėnė Terezės, me rastin e 100 vjetorit tė lindjes
 

Ky vendim nuk e prek rezervën, pasi ajo nuk preket, por qeveria mund të blejë në treg, kundrejt vlerës, metalin e çmuar.

 

Kryeministri Berisha njoftoi sot, në mbledhjen e Këshillit të Ministrave, nismën e qeverisë që me rastin e 100 vjetorit të lindjes së Nënë Terezës, të presë me fonde nga buxheti i shtetit, një sasi monedhash, në flori dhe argjend, me portretin e saj.

 

“Ky vit, - tha Kryeministri - është 100 vjetori i lindjes së Nënë Terezës, pra, është viti i Nënë Terezës. Unë ndjek me angazhim të gjitha hapat, masat dhe aktivitetet që po zhvillohen në kuadrin e këtij 100 vjetori. Por mendoj se në nderim të saj, me rastin e 100 vjetorit të lindjes, qeveria të presë me fondet e buxhetit një sasi monedhash floriri dhe argjendi me portretin e saj. Duhet të nisim shumë shpejt procedurat dhe natyrisht, do të jetë Banka e Shtetit që do të përmbushë prerjet, sikundër metali me vlerë do të blihet nga qeverie. Ky vendim nuk e prek rezervën, pasi ajo nuk preket, por qeveria mund të blejë në treg, kundrejt vlerës, metalin e çmuar dhe duhet të organizohet dizenjo. Komisioni të ketë edhe ekspertë të vlerave monetare nga Banka e Shtetit, nga Ministria e Financave, por, natyrisht, edhe dizenjatorë, të cilët do të bëjnë që ne të nderojmë, gruan më të shquar të kësaj toke, të të gjitha kohërave”.  


19/05/2010

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave