Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Qeveria miraton krijimin e universitetit tė sporteve tė Tiranės
 

Këshilli i Ministrave miratoi sot krijimin e universitetit të sporteve të Tiranës. Duke folur për këtë vendim, Kryeministri Berisha e konsideroi atë një lajm shumë pozitiv për botën e sportit në vend.

 

“Unë e konsideroj këtë një zhvillim të madh e të rëndësishëm për vendin tonë. Sportet, si një nga aktivitetet më themeloret një shoqërie dhe një vendi, e meritojnë një universitet. Ne duhet ta mbështesim sa më shumë, në mënyrë që ky universitet të përgatisë specialistë për të gjithë universin e botës sportive që zhvillohet pandërprerë, diversifikohet dhe është shumë i dashur veçanërisht për rininë shqiptare, por edhe për të gjithë shqiptarët në tërësi,” u shpreh Kryeministri.

 

Universiteti me strukturat përkatëse akademike dhe shkencore do t’i shërbejë përgatitjes profesionale dhe diplomimit cilësor në të gjitha ciklet e studimit, studentëve të këtij universitetit.  


17/02/2010

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave