Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kėshilli i Ministrave miraton Strategjinė ndėrsektoriale tė luftės kundėr krimit tė organizuar, trafiqeve dhe terrorizmit
 

Për monitorimin e kësaj Strategjie do të ngrihet Komiteti Ndërinstitucional për Masat Kundër krimit të Organizuar, Trafiqeve dhe Terrorizmit, i cili kryesohet nga Kryeministri.

Në mbledhjen e sotme, Këshilli i Ministrave miratoi vendimin “Për miratimin e strategjisë ndërsektoriale të luftës kundër krimit të organizuar, trafiqeve dhe terrorizmit”. Ky vendim do të shërbejë për parandalimin dhe goditjen e krimit të organizuar dhe trafikimit, nëpërmjet masa parandaluese kundër pasurisë.

Për monitorimin e kësaj Strategjie, si dhe koordinimin e të gjitha institucioneve të parashikuara në këtë Strategji, ngrihet Komiteti Ndërinstitucional për Masat Kundër krimit të Organizuar, Trafiqeve dhe Terrorizmit. Komiteti do të kryesohet nga Kryeministri dhe në të marrin pjesë ministri i Brendshëm, ministri i Jashtëm, ministri i Mbrojtjes, ministri i Financave, ministri i Drejtësisë, drejtori i Shërbimit Informativ Shtetëror dhe Prokurori i Përgjithshëm. Në varësi të problematikës, Kryeministri fton edhe përfaqësues të institucioneve të tjera, të përmendura në këtë Strategji.

 


27/01/2010

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave