Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Berisha: Domosdoshmėri, zbatimi i VKM pėr punėn me tre turne tė firmave ndėrtuese,tė angazhuara nė vepra publike
 

Në mbledhjen e sotme të qeverisë, Kryeministri Berisha kërkoi nga Ministri I Punëve Publike ngritjen e një “Task Force”, për ndjekjen dhe zbatimin me përpikmëri të  Vendimit  të Këshillit të Ministrave, i cili përcakton punën me tre turne të  firmave ndërtuese, të angazhuara në vepra publike.  

Duke vlerësuar shumë të rëndësishëm faktorin kohë, Kryeministri  tha  se do të ndërmerren masa ligjore, të parashikuara në ligj, për ata që nuk e zbatojnë këtë vendim . 

“Zoti Ministër i Punëve publike, konstatohet se  një seri firmash nuk punojnë turni i tretë,kërkoj ngritjen e një Task Force nën drejtimin tënd personal  dhe  zbatimin me rigorozitetin më të madh të ligjit. Koha është më e çmuara për ne. Këta zotërinj kur fitojnë tenderët e pranojnë vendimin  e qeverisë për punën me tre turne. Natyrisht ky vendim nuk mund të zbatohet në çdo kohë klimaterike, por tani e deri në tetor, ai që nuk e zbaton këtë vendim, duhet të ndëshkohet në përputhje me ligjin.  Ndëshkimet janë të mjaftueshme, por  po të jetë e nevojshme, do ti shtojmë. Çdo kompani duhet ta ketë të qartë se për ne, koha ka çmimin më të lartë.


08/07/2009

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave