Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Berisha: Dokumentet elektronike tė identitetit, jashtėzakonisht tė rėndėsishme pėr lėvizje e lirė tė qytetarėve shqiptarė
 

Kryeministri Berisha, duke folur në mbledhjen e qeverisë për rëndësinë e dokumenteve elektronike të identitetit, tha se këto dokumente janë jashtëzakonisht të rëndësishme për lëvizje e lirë të qytetarëve shqiptarë.

 

“Unë dua të informoj qytetarët shqiptarë se dëshmia, ndër më kryesoret, e përshtatshmërisë se këtij kombi për të hequr vizat është pajisja e tyre me letërnjoftime dhe pasaporta biometrike,” u shpreh Kryeministri.  

 

Kryeministri Berisha theksoi se qytetarët shqiptarë, duke u pajisur me këto dokumente, kontribuojnë, më shumë se në çdo gjë tjetër, në këtë proces.

 

“Dua të garantoj qytetarët shqiptarë se është në dorën e tyre, më shumë se çdo gjë tjetër, të kontribuojnë në këtë proces, duke u pajisur me këto dokumente. Ne jemi në një proces vlerësimi, por dua të rikujtoj se jemi në një proces vlerësimi me vende, të cilat kanë 6 apo 7 vite që janë të pajisura me dokumente elektronike, por ne kemi avantazhin se janë më të avancuara. Ne, si qytetarë, duhet të tregojmë përgjegjësinë e plotë dhe nuk duhet të pretendojmë, në asnjë rrethanë, që të na jepet ajo që nuk meritojmë. Gjithnjë, duhet të bëjmë detyrat tona, të pajisemi me këto dokumente dhe kjo përbën premisën më të madhe, sepse reforma të tjera janë bërë, krimi i organizuar është luftuar me efikasitet të madh, kontrolli i integruar i kufijve është realizuar plotësisht. Ka një seri kriteresh dhe janë të shumta, por të mos mendojmë se, ministri i Jashtëm i një vendi mund të thotë po, kur të dëgjojë se ne nuk i kemi këto dokumente,” u shpreh Kryeministri.


08/04/2009

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave