Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Berisha mbėshtet propozimet e opozitės pėr heqjen e masave shtrėnguese pėr pajisjen me letėrnjoftim pėr qytetarėt qė kanė pasaporta
 

- Kryeministri Berisha: Kryetari i Bashkisë së Tiranës Edi Rama ta diskutojë projektbuxhetin e bashkisë me këshilltarët bashkiakë  

 

Kryeministri Berisha u shpreh sot se mbështet propozimet e opozitës për heqjen e masave shtrënguese për pajisjen me letërnjoftim për qytetarët që kanë pasaporta.

 

“Lidhur me propozimet e opozitës që kërkon heqjen e shtrëngimeve për ata që kanë pasaporta, për pajisjen me letërnjoftim, unë jam plotësisht dakord të shqyrtohen dhe i presim me shkrim propozimet.”

 

Lidhur me mosmiratimin nga Këshilli Bashkiak i projektbuxhetit për Tiranën, Kryeministri Berisha u shpreh se kryetari i bashkisë duhet ta diskutojë atë me këshilltarët bashkiakë, si përfaqësues të zgjedhur.

 

“Natyrisht, konstatoj se rrëzimi i buxhetit ka krijuar probleme madhore, ligjore e morale tek kryetari me korrespondencë i bashkisë së Tiranës, por, sërish, uroj që buxhetin ta diskutojë më këshilltarët, si përfaqësues të zgjedhur. Ditën e diel mblodhi punonjësit e bashkisë dhe u mbajti leksion për buxhetin. Buxhetin mund t’ua shpjegojë edhe atyre, por nuk e zgjidh dot me ta, sepse votat i kanë këshilltarët.” 


21/01/2009

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave