Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Kryeministri Berisha: Bashkitė tė respektojnė detyrimet qė rrjedhin nga karta e studentit
 

- “Respektimi kartës së studentit është një rregull botëror. Linjat e qarkullimit duhet të respektojnë kartën e studentit. Bashkitë që shpërndajnë biletat nuk mund ta thyejnë këtë rregull.”

 

Kryeministri Berisha u bëri sot thirrje bashkive të respektojnë detyrimet që rrjedhin nga karta e studentit në shërbimin e transportit. Duke vërejtur se karta e studentit nuk respektohet, Kryeministri Berisha theksoi se kjo është atribut i bashkive, por në rast se ato nuk e respektojnë këtë detyrim, qeveria do të mbajë qëndrim. 

 

“Dua të tërheq vëmendjen se studentëve nuk u respektohen detyrimet që rrjedhin nga karta e studentit. Respektimi kartës së studentit është një rregull botëror. Linjat e qarkullimit duhet të respektojnë kartën e studentit. Bashkitë që shpërndajnë biletat nuk mund ta thyejnë këtë rregull. Duhet të përcaktohen penalitete të qarta. Kam ankesa nga studentët se atyre nuk u respektohet karta e studentit, me justifikimin se nuk ka më bileta për to. Kjo çështje duhet të zgjidhet, pasi ajo që u takon me kartë duhet të respektohet. Këto janë atribute të bashkisë, por në rast se bashkia nuk respekton rregullin, atëherë qeveria do të mbajë qëndrim.”


14/01/2009

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave