Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
Qeveria shton financimet pėr bujqėsinė dhe zhvillimin rural
 

Në mbledhjen e sotme, Këshilli i Ministrave mori në shqyrtim dhe miratoi vendimin për “Përcaktimin e kritereve bazë, të sektorëve, që do të mbështeten, dhe të masave të përfitimit nga fondi i programit për bujqësinë dhe zhvillimin rural”.
Nisur nga ky vendim, Kryeministri Berisha u shpreh se Shqipëria ka një terren shumë të mirë për zhvillimin e bletarisë, duke nënvizuar faktin se kjo ka bërë që ky sektor të njohë rritje. “Shqipëria ka një terren me biodiversitetit të mahnitshëm. Nuk ka vend në Evropë që të gjesh biodiversitetitn e Shqipërisë. Ndaj dhe bleta shqiptare mund të bëjë mjaltin më të mirë në Evropë”.


07/01/2009

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave