Kreu      Kontakt     Harta e Faqes     E-mail
 
English   
 

Faqja Arkivė e Kėshillit tė Ministrave

 
DAP
 
Informacione mbi Kryeministrinë
Informacione mbi Kryeministrinë
 
 
LAJMET E ARKIVES
 
Kryeministri Berisha zhvillon njė vizitė nė familjen e Azem Hajdarit, nė pėrkujtim tė 15 vjetorit tė ndarjes sė tij nga jeta
Ky ishte njė nderim plotėsisht i merituar, pasi askush nė histori, si individ, nuk ka bėrė mė shumė pėr lirinė e shqiptarėve, sesa Azem Hajdari.
13/09/2013

 
Kryeministri Berisha pret Kryeministrin e Republikės sė Kosovės, zotin Hashim Thaēi
Fillimisht dy Kryeministrat zhvilluan njė takim tetė a tetė dhe mė pas dhanė njė deklaratė tė pėrbashkėt pėr shtyp
06/09/2013

 
Vendimet dhe projektligjet e miratuara nė mbledhjen e Kėshillit tė Ministrave
Nė mbledhjen e sotme tė Kėshillit tė Ministrave u miratuan vendimet dhe projektligjet e mėposhtme:
05/09/2013

 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Pėr vėnien nė zbatim tė projektit, pas analizės teknike ėshtė konstatuar nevoja pėr shpronėsimin e pasurive troje nė pronėsi private me sipėrfaqe totale prej 38.642 m² dhe 204 objekteve tė ndėrtuara, nė pronėsi apo posedim privat.
05/09/2013

 
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e fundit tė Kėshillit tė Ministrave
Kjo ėshtė mbledhja e 425 nė tetė vite, nė tė cilat janė miratuar 7255 ligje dhe vendime, nga kėto 5960 vendime, 1292 ligje, 47 akte normative, tė cilat kanė pėrbėrė infrastrukturėn ligjore tė tė gjitha reformave nė tė gjitha fushat.
05/09/2013

 
Kryeministri Berisha pret ne takim ambasadorin e Norvegjise zotin Jan Braathu
Ambasadori shprehu mirėnjohjen e tij tė thellė dhe falenderimet zyrtare tė qeverisė norvegjeze pėr mbėshtetjen qė KM Berisha i ka dhėnė dy projekteve madhore, gazsjellėsit TAP e projektit tė kaskadės sė Devollit
04/09/2013

 
 
LAJME NGA MINISTRITE
 
Miratohet Plani Kombėtar pėr Zhvillimin e Broadband-it 2013-2020. Ministri Pollo: “Broadband-i i rėndėsishėm pėr zhvillimin e vendit dhe pėr rritjen e aksesit tė qytetarėve nė e-health, e-education, e-commerce dhe e-government.”
Me kėtė rast Ministri Genc Pollo ka mbajtur sot njė konferencė pėr shtyp ku ndėr tė tjera tha:
 

   Foto Galeri...

   
 
   Multimedia...
   
 
   Kërko në faqe
Kërkim i Avancuar
 
   Lajme Shkurt
 
Qeveria miraton vendimin pėr shpronėsimin e pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga zbatimi i projektit “Bulevardi verior dhe rehabilitimi i lumit tė Tiranės”
Deklaratė e Kryeministrit
Kryeministri Berisha pret Drejtoren pėr Shqipėrinė nė Bankėn Botėrore, Ellen Goldstein
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Austrisė nė Shqipėri Florian Raunig
Kryeministri Berisha pret kryetarin e Partisė Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zotin Ramush Haradinaj
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e ri tė Gjermanisė nė Tiranė, zotin Helmut Hoffman
Fjala e Kryeministrit Berisha nė mbledhjen e qeverisė
Kryeministri Berisha pret delegacionin e nivelit tė lartė tė kompanisė azere tė prodhimit tė naftės dhe gazit SOCAR
Kryeministri Berisha pret njė grup biznesmenėsh amerikanė
Kryeministri Berisha pret ambasadorin e Azerbajxhanit, zotin Rahman Mustafayev
 
Email:
Regjistrohuni qė tė merrni lajmet e fundit

Disclaimer Te gjitha te drejtat e rezervuara Keshilli i Ministrave